Introdukcja Kuropatwy 2022

Introdukcja Kuropatw 

Wyjazd edukacyjno-przyrodniczy

W dniu 20-09-2022 uczniowie klasy IIIA ze Szkoły Podstawowej w Jedwabnie wraz z wychowawczynią Panią Joanna Siurnicką brały udział w wyjeździe edukacyjno-przyrodniczym zorganizowanym przez Wojskowe Koło Łowieckie nr 105 Łoś w Olsztynie. Dzieci miały niespotykaną okazję wziąć udział w wypuszczaniu kuropatw do naturalnego łowiska naszego koła łowieckiego.

 Od kilku lat nasze koło w porozumieniu ze Szczycieńskim Towarzystwem Przyrodniczym oraz lokalnymi kołami łowieckimi przystępuje do wypuszczania kuropatw na wolność. Dzięki tak owocnej współpracy przez 9 lat wypuszczono 5000 tyś ptaków w regionie Szczycieńskim. Uczniowie byli zachwyceni tymi pięknymi kurakami, poznały ich zwyczaje, sposób odżywiania i rolę jaką pełniły w środowisku wiele lat temu, kiedy ich występowanie było bardzo liczne. Dowiedziały się również, że względu na niską populację w dzisiejszych czasach trzeba im pomóc zasilając łowiska, by mogły dalej występować w ekosystemie.

Po wypuszczeniu kuropatw dzieci zostały przetransportowane autokarem do naszego domku myśliwskiego w Witówku na dalszą część edukacji. Miały tam okazję zapoznać się z pokazem ułożenia psa myśliwskiego rasy płochacz niemiecki oraz wzięły udział w konkursie skręcania budek lęgowych dla ptaków, które zostaną powieszone w leśnictwie Grom na terenie naszego obwodu łowieckiego. Tym razem wszyscy byli wygrani i otrzymali nagrody.

Dzieci z wychowawcą klasy Panią Joanną Siurnicką w bardzo dobrych humorach w podziękowaniu zaśpiewały piosenkę „murzyńskich myśliwych wychodzących na polowanie”. Było to doskonałym zwieńczeniem wspólnie spędzonego dnia. Bardzo dziękujemy i zapraszamy na fotorelację.

Galeria zdjęć